{html_head_end}

To jest przybliżona wizualizacja wydruku strony. Aby sprawdzić jak strona będzie wyglądała po wydrukowaniu, użyj opcji "Podgląd wydruku" w przeglądarce.

Instalacje i systemy teleinformatyczne

W obecnie powstających obiektach, poza standardową instalacją elektryczną ogólnego przeznaczenia,  na porządku dziennym jest instalowanie infrastruktury pod systemy teleinformatyczne, w skład których wchodzą instalacje telekomunikacyjne i komputerowe.

Dynamiczny postęp i rozwój technologii związanych z elektroniką, informatyką  umożliwia wzajemną integrację tych dwóch systemów.

Dzięki temu uzyskujemy cyfrowe sieci szerokopasmowe, dające ogromne możliwości, których przykładem może być dynamicznie rozwijający się Internet, będący źródłem nieskończonych ilości informacji.

Instalacje tego typu pozwalają na w pełni efektywne i nieskomplikowane korzystanie ze wszystkich elektronicznych urządzeń często podłączonych przez jedną sieć , co znacznie rozszerza znaczenie ich dotychczasowych możliwości.

Instalacje okablowania strukturalnego wykonywane w ramach wymienionych systemów niosą ze sobą ogromny potencjał, który pełni funkcję „rozdzielni” w instalacji elektrycznej. System ten polega na objęciu budynku pewną strukturą kablową, pozwalającą na rozprowadzanie sygnałów generowanych ze sprzętu elektronicznego za pomocą połączeń i przełączeń dokonywanych w centrum zarządzania.